Snížení odměn pro představitele VaK Kroměříž

30. 06. 2020
Snížení odměn pro představitele VaK Kroměříž
Snížení odměn pro představitele VaK Kroměříž

Včera se konala dlouho očekáváná Valná hromada Vodovodů a kanalizace Kroměříž, a.s. kde máme v představenstvu svého zástupce. Ten spolu s ostatními členy představenstva navrhl snížení odměn neuvolněných zástupců v představenstvu a dozorčí radě.

Snížení odměn bylo na pirátský návrh začleněno do Programového prohlášení koalice, návrh se setkal mezi politiky koalice s kladným ohlasem, u ostatních takové nadšení nebylo. „Vždy když někomu sáhnete na peníze, nebudete v očích všech tím dobrým. Ale nešli jsme dělat populistickou politiku. Dotáhli jsme tak další bod s našeho programu,“ řekl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Bylo schváleno snížení 30 % v měsíčních odměnách a také 30% v ročních odměnách ze zisku. Tato úspora činí cca 2 miliony korun za funkční období. Pokud by ale v představenstvu a dozorčí radě bylo více neuvolněných politiků, tato úspora by byla mnohem vyšší. To v budoucnu reálně hrozí, stejně tak to bylo v minulosti.

„Proto jsme se shodli mezi Piráty v MS Kroměříž, že na místo člena představenstva bude dosazen nejlépe uvolněný politik, aby nepobíral žádnou odměnu a tím jediným byl Vraťa, náš místostarosta,“ vyjádřil se pirátský zastupitel Petr Stoklasa a pokračuje: „Nechceme aby na Piráty pohlíželi lidé tak, že si došli politikou vydělat. Přišli jsme pracovat, dělat mezičlánek mezi lidmi a politikou. Ukázat, že slovo politik není nadávka.“


Autor článku

Jaromír HorkýJaromir Horky

Jaromír Horký

Krajská mediální spojka, psavec, kontakt pro média

+420 774 942 021
jaromir.horky@pirati.cz

Navrhni úpravu